КИЇВ (QHA) -

Вбивство російського посла в Анкарі не могло бути спрямоване на руйнування відносин Росії та Туреччини, оскільки ніяких особливих відносин як таких не існує. Таку думку у коментарі агентству QHA висловив посол України з особливих доручень у справах Туреччини та Кавказу Сергій Корсунський.

Він вважає, що останні місяці демонстративне зближення РФ і Туреччини поки що не містить під собою якихось реальних кроків назустріч і це удавана співпраця не підкріплена реальними справами.

— Я не розумію кому і навіщо треба руйнувати відносини Туреччини і РФ? У чому мета руйнування цих відносин? Та й відносин ніяких особливих немає, все поки чистий піар. Немає жодного прикладу конкретних кроків назустріч. Навіть ратифікація угоди про турецький потік поки що тільки формальність.

Сергій Корсунський висловив припущення, що вбивсто російського посла скоїв убивця-одиночка з особистих емоційних протестних мотивів, про що свідчить власне те, як воно було скоєне.

Скоріше за все, це було актом відчаю однієї людини у звязку із варварськими бомбардуваннями Алеппо, подіями у Сирії. Мабуть, можна спланувати вбивство з-за рогу, бомбу підкласти, тобто влаштувати справжній теракт, і у Туреччині ми бачили, на жаль, багато таких прикладів. Але вкрай малоймовірно, як на мою думку, спланувати такий спектакль, який ми всі з жахом спостерігали під час нападу.

Посол також висловив переконання, що вбивство Андрія Карлова в Анкарі не повязане із газовим бізнесом Газпрому у Туреччині, незважаючи на приватизацію турецькою владою «дочки» Газпрому.

 Газпром потихеньку просуває свої інтереси у Туреччині, хоча націоналізація Akfel Holding має вигляд дивного кроку. Єдине озвучене пояснення  це звязок цієї компанії з Фетхуллахом Гюленом, але наразі ніяких публічних доказів цього надано не було. 

Нагадаємо, як передавало QHA, 19 грудня на посла Росії у Туреччині Андрія Карлова було скоєно замах просто під час його виступу на відкритті галереї у Центрі сучасного мистецтва. Терорист, який стояв за спиною посла, спочатку відкрив вогонь в повітря, а потім вистрілив йому в спину. Трохи згодом зал спорожнів, і нападник знову вистрілив у російського дипломата. Пізніше посол помер у лікарні.

QHA