КИЇВ (QHA) -

На сьогодні в Україні відсутня загальна єдина державна концепція в питанні відсічі російській збройній агресії та ліквідації її наслідків.

Таку думку висловив колишній представник України в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко в рамках прес-конференції, що проходила у Києві 9 жовтня, передає кореспондент QHA.

Він вважає, що на даний момент подібна концепція представлена ​​у багатьох нормативних актах.

— Це і ноти Міністерства закордонних справ, це і закони, зокрема від 15 квітня 2014 року «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях», і цілий ряд постанов, розповів Василенко.

За його словами, внесення президентського законопроекту про Донбас може стати суттєвим кроком до реалізації державної позиції України в питанні відсічі російській агресії.

Що ми маємо в цьому законопроекті? РФ чітко визнається як держава, яка вчинила збройну агресію проти України, наслідком стала тимчасова окупація частини українських територій. У цьому проекті чітко говориться про те, що Україна дає відсіч на підставі 51 статті статуту ООН по праву на самооборону, сказав Василенко.

Крім того, в акті дано визначення збройних сил РФ, які беруть участь у збройній агресії проти України, та окупаційної адміністрації РФ, за допомогою якої вона здійснює контроль.

У законопроекті визначено статус самої окупованої території Донецької та Луганської областей. Це означає, що Україна не визнає сам факт окупації. Встановлюється загальний порядок забезпечення прав цивільного населення на окупованій території, зазначив екс-представник України в Раді ООН.

Також на Кабінет міністрів накладається завдання розпочати роботу з підготовки консолідованої претензії України як країни, яка потерпає від збройної агресії РФ.

Раніше QHA повідомляло, що 6 жовтня Верховна Рада України в першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Спікер Андрій Парубій зазначив, що з закону про реінтеграцію Донбасу прибрали пункт про Мінські угоди, і Верховна Рада таким чином визнала, що Росія — держава-агресор.

Згідно із законопроектом, у разі введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей припиняються повноваження обласних, районних і сільських рад.

QHA