ВАШИНГТОН (QHA) -

Більше десятка українських американців з Коннектикуту, Нью-Джерсі, Нью-Йорка, Огайо, Пенсільванії та Вірджинії, а також американські кримські татари в особі Айли Баккалли, члена Світового конгресу кримських татар і представниці Меджлісу кримськотатарського народу в США, приєдналися до заходів «Українських днів» на Капітолійському пагорбі 8-9 березня 2017 року, а також зустрілися з членами Конгресу і Сенату з метою обговорити можливість прийняття швидких заходів для розв'язання кризи в східній Україні та порушенні прав кримських татар — корінного народу в окупованому Криму.

Як зазначила Айла Баккалли, кримські татари вступили в третій рік окупації Криму Російською Федерацією. Важливо, щоб при новій адміністрації президента Дональда Трампа в складі нових і старих членів 115-го Конгресу США кримські татари як американські громадяни, які мають зв'язки з батьківщиною, висловлювали свою глибоку стурбованість ситуацією і уважно стежили за тим, що відбувається в окупованому Криму і за військовими вторгненнями РФ до східної України, де кількість жертв зростає з лякаючою швидкістю.

Американські українці та кримські татари як громадяни Сполучених Штатів просили кодифікувати закон STAND for Ukraine, в якому мова йде про санкції 2014 року відносно Росії, до законодавства США таким чином, щоб будь-яка нова адміністрація не змогла скасувати резолюції, введені попереднім Конгресом і Сенатом.

Баккалли як представниця кримськотатарського народу зустрілася з сенатором штату Нью-Йорк Чаком Шумером, який тепер є лідером меншості в Сенаті. Під час зустрічі було обговорено питання необхідності введення більш жорстких санкцій проти Росії та йшлося про те, що ні за яких обставин санкції не можуть бути зняті або пом'якшені, поки Крим не возз'єднається з Україною та її корінними народами.

Пані Баккалли також повідомила про щодня триваючому в Криму переслідуванні корінного кримськотатарського народу, яке стає все більш систематичним, навіть незважаючи на те, що засоби масової інформації вважають це питання пріоритетним.

Айла Баккалли також провела коротку зустріч із конгресменом Джеррі Конноллі, під час якої знову торкнулася кримськотатарського питання в залах Конгресу. Зокрема, питання щодо резолюції HR463 Палати представників, в якій говориться, що відповідно до закону про невизнання анексії Криму, «суверенітет де-юре або де-факто Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором і територіальними водами» є незаконним.

Представник Меджлісу зазначила, що конгресмен Конноллі, чия робота дуже важлива для американських кримських татар і українських американців, ініціював цей закон у 2015 році та повторно ввів його у січні 2017 року. До цієї двопартійної резолюції проти анексії Криму також приєднався конгресмен Стів Шабо.

За словами пані Баккалли, ця резолюція свідчить про підтримку жителів Криму, які висловлюються проти окупації, так само, як волелюбні американці, розділяючи цінності свободи і демократії, які в кінцевому підсумку позбавлять Крим від несправедливого посягання Росії.

Айла Баккалли вважає, що постійні зустрічі американської влади з українськими і кримськотатарськими представниками мають ключове значення для вирішення питання деокупації Криму і є одним з важливих і ефективних способів не допустити перетворення Кримської анексії в «заморожений конфлікт».

— Хтось може запитати себе, який вплив можуть мати американські кримські татари, з огляду на їх малу кількість. Наша відповідь: це об'єднання коаліції емігрантських громад, в яких польські, литовські, естонські, черкеські, грузинські та сирійські американці, чия батьківщина також стала жертвою російської агресії, і тепер це співтовариство об'єднується на безлічі різних платформ. І справжніми лідерами в цій справі є Комітет Українського Конгресу Америки і UNIS, його підрозділ у зв'язках із громадськістю, — говорить г-жа Баккалли.

QHA