ВАРШАВА (QHA) -

У Польщі не бачать зростання антипатії до українців з боку поляків, так само, як і зростання загальної неприязні. Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.

— Мені важко якось інтерпретувати вказане дослідження, але хочу відзначити: особисто я жодним чином не відчуваю зростання антипатії до українців у Польщі, — зазначив він.

За його словами, напади на українців є поодинокими.

— Зараз ми маємо величезну кількість українців, які навчаються у Польщі, працюють тут, ведуть бізнес з польськими партнерами. Хіба це не доказ хороших відносин між нашими народами? Звичайно, існують поодинокі прикрі випадки. І на них варто звертати увагу. Але хочу запевнити: наш уряд бажає, щоб польсько-українські відносини тільки поліпшувалися, щоб були тісними, а не погіршувалися, — зазначив дипломат.

Представник польського МЗС зазначив, що перебуває у постійному контакті з поліцією і відстежує ситуацію.

Нагадаємо, раніше у Варшаві в районі Воля в одному з міських автобусів чоловік побив двох українців у зв'язку з їхньою національністю. Двоє українців чекали автобус на зупинці. Інцидент стався, коли вони увійшли до транспортного засобу. Співробітникам правоохоронних органів вдалося затримати підозрюваного у нападі. Прокуратура оголосила 27-річному чоловіку обвинувачення у побитті на національному ґрунті з хуліганських спонукань. Підозрюваному загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Відзначимо, це вже не перший випадок дискримінативного ставлення поляків до українців.

Джерело: Європейська правда

QHA