КИЇВ (QHA) -

Музикант Святослав Вакарчук випустив відеозвернення, в якому заявив, що не має жодних політичних амбіцій і влада його не цікавить.

— Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з ними навіть гіпотетичних політичних планів. Я ніколи не замовляв жодних соцдосліджень або кампаній на тему своїх президентських або інших політичних рейтингів. І взагалі до публікацій таких рейтингів я ставлюся стримано. А ще стриманіше  до їхнього обговорення, бо в країні зараз точно є важливіші речі для обговорення, заявив Вакарчук.

Разом з тим музикант зазначив, після Революції Гідності він твердо пообіцяв собі, що більше ніколи за жодних обставин не стоятиме осторонь від процесів, які відбуваються в країні. Вакарчук зазначив, що сучасна європейська держава має будуватися на трьох колонах: верховенство права, якісний державний апарат і демократія.

На його думку, перші дві колони в Україні "прогнили наскрізь" і їх треба будувати негайно. За словами Вакарчука, ніхто не може бути осторонь вцього процесу, але головна відповідальність лягає на політиків.

Вакарчук також назвав 10 кроків, які, на його думку, можуть змінити Україну на краще.

1. Необхідно створити незалежний Антикорупційний суд.

Державні злодії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані, йдеться у відеозверненні.

2. Змінити виборче законодавство.

Ввести не тільки відкриті виборчі списки, а й виключити залежність виборчих комісій від впливу політпартій. Новий склад ЦВК має бути сформований з професійних експертів, заявив Вакарчук.

3. Провести справжню ефективну реформу державної служби.

4. Реформувати Службу безпеки. Вона має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку і незалежність.

5. Розпочати дієву приватизацію.

6. Припинити політичний лобізм.

7. Змінити правила поведінки політиків.

Вони мають стати простішими, відкритішими і доступнішими, говорить Вакарчук.

8. Прищепити принцип відповідальності. За словами музиканта, політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки, а якщо це неможливо пояснювати, чому так сталося.

9. Ввести культуру прозорої комунікації.

 Кожен крок політика повинен мати чітке і, головне  правдиве пояснення,  заявив Вакарчук.

10. Публічно окреслити межі дозволеного.

Є речі, які мають бути непорушними. Ніхто за жодних обставин не повинен їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений, сказав Вакарчук.

Музикант також вважає, що «не так важливо те, ХТО повинен очолювати нашу державу, як те, якою вона має бути». Вакарчук закликав усіх ділитися думками і пропозиціями про те «як зробити нашу державу Україною нашої мрії», в соцмережах з хештегом #ЗнаюЯк.

Раніше QHA повідомляло, що згідно з опитуванням аналітичного центру США International Republic Institute (IRI), до Святослава Вакарчука прихильно ставляться 37% українців.

Дані збирали по всій території України, крім окупованих територій Криму та частини Донбасу, з 14 вересня по 10 жовтня за допомогою інтерв'ювання респондентів у них вдома. В опитуванні взяли участь 2,4 тисячі жителів України старше 18 років з правом голосу.

Примітно, що в листопаді чотири впливові соціологічні компанії України оприлюднили дані опитування, згідно з яким в рейтингу президентських симпатій на першому місці перебуває Петро Порошенко (16,1% тих, хто визначився з вибором), на другому Юлія Тимошенко з 14,4%, на третьому  музикант Святослав Вакарчук (12,1%).

QHA