ЖЕНЕВА -

Авторитетні гравці на міжнародній арені через місяць знову зберуться у Швейцарії під егідою ООН для пошуку шляхів врегулювання сирійського конфлікту. Домовленість про перемир'я у Сирії набула чинності о 00:00 30 грудня.

Туреччина та Росія виступили гарантами угоди, яке не поширюється на угруповання, включені СБ ООН до списків терористичних. Опозиція з самого початку дотримувалася перемир'я, але в останні дні була вимушена відкрити вогонь у відповідь.

Відповідно, делегація опозиції відмовилася брати участь у попередньому раунді переговорів щодо сирійського врегулювання у Астані, який відбувся 14-16 березня під головуванням Росії і Туреччини. Свою відмову опозиція пояснила тим, що режим Асада продовжує порушувати перемир'я і не виконує своїх обіцянок.

Таким чином, переговори в Астані завершилися безрезультатно через те, що режим Асада продовжує порушувати режим припинення вогню. У зв'язку з цим немає оптимістичних очікувань і від п'ятого раунду переговорів у Женеві.

Позиції Тегерана, режиму Асада і Москви з сирійського питання збігаються в тому, щоб схилити опозицію та сили, що підтримують її, до створення у Сирії уряду національної єдності замість перехідного уряду.

До уряду національної єдності, на думку зазначених сторін, мають увійти представники не лише опозиції, але й режиму Асада. Тим самим режим Асада та його прихильники намагаються переконати світову спільноту в тому, що зі створенням уряду національної єдності конфлікт у Сирії буде врегульовано.

Селен Темізер

Джерело: АА

QHA