КИЇВ (QHA) -

В Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) опублікували доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в анексованому Росією Криму.

У документі ЮНЕСКО вказані факти порушень окупаційною владою у сфері захисту культурної спадщини.

Зокрема, наведені факти «реставрації» Ханського палацу в Бахчисараї, що загрожує його повному знищенню.

В ЮНЕСКО відзначили, що окупанти проводять на території окупованого півострова незаконні археологічні розкопки і вивозять артефакти, що за фактом є викраденням.

Окрім цього, в доповіді наводяться факти порушення прав людини в Криму і нагадується про необхідність виконувати резолюцію ГА ООН щодо Криму «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

QHA повідомляло, що в окупованому Криму триває так звана «реставрація» Ханського палацу в Бахчисараї. Екс-глава Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, делегат Курултаю кримськотатарського народу Едем Дудаков заявив, що на східному фасаді Хан-Джамі (з боку Сари Гуль Хаммам) встановили і підперли підмостки прямо на розписи 18 століття.

Раніше юрист і правозахисник Рустем Кямілєв подав заяву до Головного слідчого управління СК РФ в окупованому Криму про злочинне знищення Ханського палацу в Бахчисараї під виглядом реставрації. Кямілєв зазначив, що під час «реставраційних робіт» знищені «елементи культурної спадщини — дерев'яні конструкції покрівлі, балки перекриття, поперечні балки».

QHA