БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейські дипломати зажадали скасувати поправки до українського закону «Про запобігання корупції» щодо декларування для антикорупційних активістів та їх контрагентів.

Відповідне повідомлення з'явилося в Твіттері єврокомісара Йоханнеса Хана за підсумками переговорів з віце-прем'єром Іванною Климпуш-Цинцадзе. Хан написав:

— Е-декларації мають на меті боротьбу з корупцією в державному управлінні, а не протидію роботі громадянського суспільства. Зміни в закон про електронне декларування є кроком назад, а не кроком вперед, і повинні бути переглянуті.

Також поправки щодо декларування розкритикували і в Раді Європи. Єврокомісар Нільс Муйжнієкс у листуванні з заступником глави Адміністрації президента України Дмитром Шимківим порекомендував скасувати положення, які зобов'язують активістів-антикорупціонерів заповнювати декларації так само, як і посадових осіб або держслужбовців.

— Неурядові організації працюють фактично вже з урахуванням правил фінансової звітності, а ЗМІ повинні платити податки і подавати звіти до відповідних податкових органів. Тільки ті особи або організації, які отримують державне фінансування, можуть бути піддані більш суворим вимогам звітності.

Нагадаємо, 27 березня після зустрічі з громадськими активістами Петро Порошенко підписав зміни в закон про електронне декларування. При цьому він заявив, що запропонує внести зміни в ті пункти документа, які критикує громадськість.

Як повідомляло QHA, на думку деяких нардепів, Національне агентство з запобігання корупції перевіряє е-декларації депутатів вибірково.

ФОТО: інтернет

QHA