КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила, що в Україні після депортації 13 російських дипломатів залишилися працювати ще 66 дипломатичних представників РФ.

Вона зазначила, що відомство розуміло, що Росія відреагує на видворення російських дипломатів з України.

— Ми виходили з того, що дійсно, така можливість існує, і коли ми розглядали питання щодо російських дипломатів, ми розуміли, що відповідь, швидше за все, буде, і це може вплинути на наші консульські представництва і диппредставництво в Росії. Це зупиняло нас, щоб ухвалити рішення про більшу кількість російських дипломатів, оскільки — для мене це теж було новиною — працювало в Україні 79 осіб, — розповіла Зеркаль.

Вона підкреслила, що в Росії працює менше українських дипломатів, ніж росіян в Україні.

— І звичайно, це створює додаткову напругу для нашого представництва у більшості регіонів Росії, особливо це стосується Ростова, і необхідності забезпечення консульського доступу до українських політв'язнів. Там декілька десятків, але все одно це не можна порівняти з російським представництвом, — зазначила представник зовнішньополітичного відомства.

Заступник голови МЗС додала, що «наших дипломатів там 45 чи 47», декількох Росія може вислати.

— Ми не розуміємо у якій кількості і кого вони запропонують до екстрадиції так званої.

QHA повідомляло, що через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки російських дипломатів вислали такі країни, як Великобританія, Естонія, Латвія, Хорватія, Швеція, Румунія, Фінляндія, Нідерланди, Данія, Італія, Іспанія, Чехія, Литва, Франція, Польща, Німеччина, Канада, США, Україна, Австралія і Республіка Македонія.

5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

Джерело: Радіо НВ

QHA