КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на зустрічі в Києві обговорили фінансове наповнення трастових фондів і розширення напрямів практичного співробітництва.

Про це Петро Порошенко повідомив на прес-конференції за підсумками зустрічі з генсеком НАТО.

— Я запропонував заснувати новий трастовий фонд, який повинен сприяти створенню в Україні національної мережі установ для психологічної реабілітації поранених учасників бойових дій та членів їх сімей, — сказав президент.

За його словами, ефективно зміцнювати свою систему безпеки Україна може тільки завдяки співпраці з НАТО.

У свою чергу Столтенберг зазначив, що російська агресія проти України змусила НАТО наростити сили втричі — вперше з часів холодної війни.

Відповідаючи на питання, чи є в альянсі свіжі ідеї, як посилити тиск на країну-агресора РФ і змусити її припинити агресію проти України, Йенс Столтенберг сказав:

— НАТО активно підтримує Мінський процес і Нормандський формат, оскільки це найкращий формат для вирішення конфлікту в Україні.

Генеральний секретар НАТО зазначив, що вважає дуже важливими економічні санкції.

У червні 2017 року стало відомо, що НАТО відкрило трастовий фонд з бюджетом 2,25 млрд євро для реабілітації українських військових, які брали участь у антитерористичній операції на Донбасі.

QHA