КИЇВ (QHA) -

Правоохоронні органи і громадські організації України створили асоціацію для більш ефективної роботи в області повернення активів. Про це на брифінгу в Києві заявив Віталій Власюк, засновник ГО «Асоціація з пошуку і повернення активів», передає кореспондент QHA.

— Сьогодні ми презентуємо громадську організацію «Асоціація з пошуку і повернення активів», основною метою діяльності якої є координація зусиль правоохоронних органів і приватних осіб, в першу чергу юристів, спрямованих на пошук і повернення вкрадених активів, — сказав Власюк.

За його словами, асоціація тісно співпрацює з Генеральною прокуратурою України, Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, Академією фінансового моніторингу.

Заступник генерального прокурора Євген Єнін зазначив на брифінгу, що підтримує ініціативу створення асоціації. Процес повернення активів, вважає він, є комплексним і тривалим, і часто громадські організації, приватні юристи і детективи, можуть діяти набагато швидше, ніж державна структура.

Нагадаємо, з України щороку виводяться активи на суму близько $10 млрд. У світі найбільше від цього злочину страждає Китай. Щорічно він втрачає $120 млрд. Росія — на другому місці. З її бюджету за кордон виводиться $110 млрд.

QHA