КИЇВ (QHA) -

Євросоюз висловив невдоволення тим, що в Україні не скасували обов'язкове декларування майна і доходів для активістів, які борються з корупцією. Про це повідомив єврокомісар з питань політики добросусідства Йоханнес Хан.

Він зазначив, що ЄС турбує той факт, що Верховна Рада не змогла навіть внести це питання до порядку денного, оскільки не набралося необхідної кількості голосів.

— Важливо невідкладно скасувати необхідність для громадських активістів подавати е-декларації, щоб дозволити громадянському суспільству грати свою роль органу контролю без непотрібних перешкод, — підкреслив Йоханнес Хан.

Нагадаємо, з березня 2017 року фізичні особи, які отримують кошти у рамках програм протидії або запобіганню корупції, надають послуги у сфері антикорупційної політики за рахунок таких отриманих коштів або входять до керівництва антикорупційних неприбуткових організацій, мають подавати декларації про доходи.

QHA повідомляло, що Європейський союз закликав владу України скасувати електронне декларування для громадських активістів.

У Представництві ЄС у Києві відзначають, що участь громадянського суспільства у боротьбі з корупцією має першорядне значення для прогресу, досягнутого Україною, і воно має відігравати роль собаки-охоронця без зайвих перешкод і втручання.

Джерело: Deustche Welle

QHA