КИЇВ (QHA) -

В Україні почне роботу офіційне представництво Регіонального екологічного центру (РЕЦ) для Центральної та Східної Європи. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook.

16 січня Кабінет міністрів підписав договір про відкриття представництва РЕЦ в Україні.

Семерак зазначив, що РЕЦ допомагає країнам адаптуватися до екологічних норм ЄС.

— В Україні нарешті почне працювати офіційне представництво Регіонального екологічного центру. Що це означає для України і нашої екологічної політики? По-перше, РЕЦ сприятиме активній адаптації вітчизняного законодавства до норм ЄС, і відповідно, впровадженню екологічних пунктів Угоди про асоціацію. По-друге, йдеться про цілком реальну технічну допомогу. РЕЦ раніше вже реалізував в Україні близько 40 екологічних проектів. По-третє, (воно ж і по-перше :) — одним з важливих постулатів у роботі РЕЦ є напрацювання в напрямку зміни екологічної свідомості через спільні проекти з громадськими організаціями та муніципалітетами на місцях, — написав він.

QHA повідомляло, що забудова заплавної частини річки Ірпінь може призвести до екологічної катастрофи у Київській області. Експерти відзначають, що забудова призводить до порушення цілісності меліоративної системи, а також до вторинного заболочування земель, зменшення площі водозбору. В результаті річка ризикує й зовсім зникнути, і, як наслідок, Дніпро, до якого вона впадає, може значно обміліти.

QHA