ГААГА (QHA) -

Міжнародний суд ООН у Гаазі заслухає аргументи України про агресію РФ сьогодні, 6 березня. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Міністерства закордонних справ.

— 6 березня у Гаазі в рамках позову України проти Російської Федерації Міжнародний Суд ООН розпочне слухання про вживання заходів.

Цей позов був поданий 16 січня 2017 року до Міжнародного Суду ООН з метою залучення Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на Сході України та дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму. Запобіжні заходи дозволять Суду попередити погіршення ситуації, і найголовніше захистити цивільне населення протягом часу, необхідного для розгляду справи.

Вказується, що у своєму судовому запиті Україна просить суд зобов'язати країну-агресора РФ припинити порушення міжнародного права, зокрема: забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити поставки зброї в Україну, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматися від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму.

МЗС повідомляє, що розгляд позову триватиме незалежно від рішення суду про обмежувальні заходи.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

В матеріали справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA