КИЇВ (QHA) -

У Європейському Союзі закликали припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, яка може призвести до енергетичної кризи, що негативно вплине на людей по обидва боки лінії розмежування. Про це сказано у коментарі Представництва ЄС в Україні, передає видання «Європейська правда».

Також представники ЄС наголосили на необхідності термінових дій від офіційних представників влади України.

— Блокада залізничного сполучення між контрольованими державною владою територіями і ОРДЛО суперечить інклюзивному підходу до громадян України, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Відповідальні за початок блокади повинні негайно її припинити. Влада ж, у свою чергу, повинна вирішити цю проблему якомога швидше, повідомили у відомстві.

У заяві також наголошується на необхідності забезпечення прозорості транспортних перевезень товарів між підконтрольною і окупованою територіями України, щоб уникнути нелегальної торгівлі та контрабанди.

Як повідомляло раніше QHA, акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію Світланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

15 лютого Кабінет Міністрів у ході позачергового засідання своїм рішенням ввів надзвичайний стан в енергетиці терміном на місяць. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомств, адже блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

ФОТО: інтернет

QHA