БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський Союз з п'ятниці 7 квітня підсилює контроль на зовнішніх кордонах Шенгенської зони. Тепер перевіркам підлягають і громадяни ЄС. Зокрема, дані їх документів будуть звіряти з базами даних служб безпеки. Про це повідомляє видання «Німецька хвиля».

Як заявила пресі представник Єврокомісії, мета перевірок полягає в тому, щоб переконатися, що «особа, яка перетинає кордон, не представляє загрозу громадському порядку і безпеці».

Раніше на зовнішніх кордонах розширеній перевірці піддавалися тільки ті особи, які не були громадянами ЄС: їхні документи звіряли з європейською або національною поліцейською базою. Тепер перевіряти будуть і громадян ЄС, причому як при в'їзді, так і при виїзді з території Євросоюзу.

Нагадаємо, заходи щодо посилення контролю були запропоновані після терактів у Парижі в листопаді 2015 року та покликані, зокрема, відстежувати потенційних терористів з європейськими паспортами, які відправляються до Сирії та Іраку або повертаються звідти. Згідно з даними спецслужб, близько п'яти тисяч європейців приєдналися до бойовиків організації «Ісламська держава».

ФОТО: інтернет

QHA