МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 24 грудня, ініціативна група прихильників відомого російського опозиціонера Олексія Навального у Москві провела збори і висунула його кандидатом на пост президента Росії.

"За" висловилися 746 учасників зборів, противників та тих, хто утримався, не було.

Сьогодні заплановано збори ініціативних груп з висування Навального ще у 20 містах Росії.

У Владивостоці, Новосибірську і Красноярську прихильники опозиціонера вже проголосували за його висунення у якості кандидата на пост президента Росії, в кожному з цих міст на збори прийшло понад 500 осіб.

У ЦВК РФ раніше заявляли, що Навальний не буде зареєстрований як кандидат через судимість — у 2013 році він був засуджений на 5 років умовно у справі "Кіровлісу".

Відзначимо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв постанову, в якій стверджується, що російський суд засудив братів Олексія та Олега Навальних у справі про шахрайство з порушенням права на справедливий суд.

Ухвалу опубліковано на сайті суду. На думку ЄСПЛ, у справі Навальних є факти порушення двох статей Конвенції про права людини: статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) і статті 7 (покарання винятково на підставі закону).

Суд постановив виплатити братам Навальний компенсацію в сумі майже 76 тисяч євро. При цьому судді відмовилися визнати справу політично мотивованою.

Джерело: Радіо Свобода

QHA