МОСКВА (QHA) -

Російська Федерація пропонує ввести на Донбас не сили ООН, а місію з охорони спостерігачів ОБСЄ. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Таку заяву Лавров зробив на переговорах з главою МЗС Франції Жан-Івом Ле Дріаном.

— Це не сили ООН, це саме місія зі сприяння охороні спостерігачів ОБСЄ. Вона перебуває у повній відповідності з логікою Мінських домовленостей,  заявив Лавров.

Лавров також зазначив, що «склад охоронної місії визначатимуть сторони конфлікту, тобто Київ, а також Донецьк і Луганськ».

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН.

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

Президент України в свою чергу заявив, що введення миротворчої місії на Донбас повинне мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію присутності Росії на території Луганської та Донецької областей, а забезпечення міцного миру в окремих районах і повне відновлення територіальної цілісності України. При цьому місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

ФОТО: інтернет

QHA