ТЕГЕРАН (QHA) -

У ряді міст Ірану другий день поспіль проходять масові протести. Іранське агентство Fars у п'ятницю, 29 грудня, повідомило про масові акції в шести містах. Як повідомляють іранські ЗМІ, протести спрямовані проти економічної політики уряду і високу вартість життя.

Віце-президент Ірану Есхак Джахангирі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Роухані. Цим, на думку Джахангирі, пояснюються вигуки і плакати демонстрантів «Геть Роухані!» і «Смерть диктатору!».

При цьому фото і відео у соціальних мережах свідчать про те, що учасники протестів висували і політичні гасла. Так, у п'ятницю в місті Керманшах кілька сотень людей вигукували «Звільніть політичних в'язнів!» і «Свобода або смерть».

28 грудня у другому за кількістю населення місті країни Мешхеді на північному сході Ірану відбулися сутички демонстрантів з поліцією, не менше 50 осіб були затримані. У Мешхеді, а також в інших містах провінції Хорасан-Резаві, згідно з офіційними даними, сотні демонстрантів (за повідомленнями у соціальних мережах — тисячі) протестували не тільки проти безробіття і високих цін, а й проти близькосхідної політики уряду, яка призводить до введення нових міжнародних санкцій проти Тегерана. Викрикуючи гасла «Не сектор Газа, що не Сирія, чи не Ліван — ми жертвуємо собою тільки для Ірану», «Ми арії, а не араби» і «Замість рішень для Сирії рішення для своєї країни», учасники акцій протесту вимагали більшої уваги до проблем в Ірані. Як зазначає агентство dpa, в Ірані зростає невдоволення надмірною підтримкою Сирії, Лівану і палестинців, яка, на думку критиків, шкодить національним інтересам країни і ускладнює життя людей.

Після перших протестів у четвер влада у п'ятницю, 29 грудня, застерегла іранців від участі у подальших акціях, особливо у столиці країни Тегерані. За словами віце-губернатора Тегерана з питань безпеки Мохсена Хамедані, поліція буде жорстко припиняти подібні протести, на які «немає дозволу». На думку Хамедані, акції організовують опозиційні іранські групи з-за кордону.

QHA повідомляло, що у Тегерані жінок припинять заарештовувати за порушення дрес-коду.

Джерело: Deutsche Welle

QHA