КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада ухвалила 242 голосами постанову, в якій засуджує закон польського сейму про Інститут нацпам'яті Польщі.

Українські нардепи закликали президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями і спільно з Сеймом і Сенатом повернути до україно-польських відносин виваженість, раціональність і доброзичливість.

Проти ухвалення документа проголосували два нардепа, а 20 депутатів утрималися.

У документі, зокрема, йдеться, що Верховна Рада з розчаруванням і глибоким занепокоєнням сприйняла рішення Сейму від 26 січня і Сенату Республіки Польща від 1 лютого 2018 року щодо ухвалення змін до закону про Інститут національної пам'яті, якими вводиться кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів".

На думку нардепів, таке рішення відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в польському суспільстві, а відвертий діалог, вільний обмін думками і академічна свобода виявляються під загрозою кримінального переслідування, що є несумісним з демократичними цінностями.

— Верховна Рада категорично не сприймає і відкидає політику подвійних стандартів і нав'язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії всіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття — нацистського і комуністичного, — йдеться у заяві.

QHA повідомляло, що проти ночі 1 лютого польський Сенат без поправок схвалив закон про Інститут національної пам'яті, згідно з яким передбачається кримінальна відповідальність за так звану «бандерівську ідеологію», а також за твердження про причетність поляків до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Закон підтримало 57 сенаторів.

QHA