БРЮССЕЛЬ (QHA) -

31 січня в Європейському Парламенті пройде конференція "4 роки окупації — шляхи підтримки Криму та кримських татар".

Про це повідомляє КримSOS.

Конференцію організували фракції "Європейський вільний альянс" (Зелені/Greens/EFA), "Альянс лібералів і демократів за Європу" (ALDE), "Європейська народна партія" (EPP), а також громадські організації  КримSOS (Crimea SOS) та "Міжнародне партнерство з прав людини" (IPHR).

Відкриватимуть конференцію член Європейського Парламенту від Чехії Яромир Штетин та лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Першою дискусійною панеллю буде обговорення питання "Що буде з Кримом?", в якій візьмуть участь заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз. Про необхідні дії міжнародної спільноти для деокупації Криму і кримських татар розкажуть представники громадських організацій IPHR і КримSOS. Ребекка Хармс і Петрас Аустревічіус проведуть завершальну дискусію, після якої вперше у Європейському Парламенті відбудеться спеціальний показ та обговорення документального фільму "Мустафа", присвяченого Мустафі Джемілєву.

Нагадаємо, Росія підступно напала на суверенну Українську державу 2014 року. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний "референдум" у Криму, намалювавши 120%-у підтримку анексії, а далі намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякувань намагається утримати окупований Крим і частина Донбасу під своїм впливом. Через анексію РФ виключили з "великої вісімки", ПАРЄ і зробили країною-вигнанцем.

QHA