КИЇВ (QHA) -

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини направить російському омбудсмену Тетяні Москальковій лист з проханням забезпечити право на життя і лікування засудженому до двох років у колонії-поселенні заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Умеров страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона.

— Вирок у колонії може нести загрозу життю Ільмі Умерову. Це ми і передамо російському омбудсмену Москальковій. Спробуємо знайти формулу взаємодії, щоб обійтися без політики і будемо говорити про надання права на медичну допомогу, — сказав представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига у коментарі QHA.

Чаплига уточнив, що лист до Росії відправлять у вівторок, 3 жовтня.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель назвала вирок «суду» Ільмі Умерову мерзенним і припустила, що окупанти направлять заступника голови Меджлісу до колонії-поселення у віддаленому районі РФ.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

QHA