КИЇВ (QHA) -

Співробітники Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ пояснили, чому їх спостерігачів не буде на виборах президента Російської Федерації (РФ) в окупованому Криму.

Як зазначив офіційний представник бюро Томас Раймер, співробітники БДІПЛ не будуть стежити за процесом виборів через те, що держави-учасники організації не змогли досягти згоди у цьому питанні.

— Серед країн, що входять до ОБСЄ, не досягнуто консенсусу з цього питання, а отже, ми не можемо там (в Криму) працювати, — зазначив він.

Раймер заявив, що початок роботи місії ОБСЄ на виборах в РФ заплановано на лютий.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму на виборах президента РФ навесні 2018 року не буде представників європейських місій. Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Європейський Союз (ЄС) не планують направляти своїх спостерігачів на вибори до анексованого півострова.

Нагадаємо, Держдума РФ ухвалила пакет змін до виборчого законодавства, згідно з якими наступні президентські вибори відбудуться 18 березня 2018 року — в річницю незаконної анексії Росією Криму. У 2018 році вибори президента мали відбутися 11 березня, проте того ж тижня в Росії святкуватимуть Міжнародний жіночий день 8 березня. Таким чином, вибори російського президента співпадуть з річницею анексії Криму — 18 березня.

Джерело: РИА Новости

QHA