МІНСЬК (QHA) -

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі (ПА ОБСЄ) підготував для розгляду резолюцію «Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ» із закликом до Росії про деокупацію Криму і Донбасу.

У документі визнається, що «певні райони Донецької та Луганської областей» знаходяться під контролем «російських гібридних сил».

У резолюції ПА ОБСЄ закликає Російську Федерацію «як держава, яка окуповує», забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ по території Криму, а також заявляє про підтримку Мінського протоколу і Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Також у документі є заклик до сторін конфлікту про відвід великокаліберної зброї та надання можливості гуманітарним місіям здійснювати свою діяльність на Донбасі.

Депутати вимагають від Росії припинити окупацію українських територій, а також «поважати закріплені в Гельсінському заключному акті принципи непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання суперечок, рівноправності та самовизначення народів».

У резолюції міститься заклик до Російської Федерації «утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексії Автономної Республіки Крим».

Нагадаємо, Парламентська асамблея збереться у білоруській столиці вперше в історії ОБСЄ — з 1996-го до 2003 роки ця організація не визнавала Національні збори Білорусі легітимно обраним парламентом. Сесія триватиме п'ять днів, дебати очікуються не тільки навколо кризи в Україні, вони також будуть стосуватися затяжних конфліктів на Південному Кавказі, боротьби з корупцією, прав біженців та інших тем.

Українську делегацію очолює керівник фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов.

ФОТО: інтернет

QHA