РИГА (QHA) -

Латвійський парламент (Сейм) прийняв закон про надання статусу учасника Другої світової війни громадянам Латвії, які воювали в регулярних військових частинах як проти нацистської Німеччини, так і проти СРСР.

Як повідомляється, на негромадян країни цей закон не розповсюджується.

Законопроект був запропонований комісією Сейму з прав людини і суспільних справ з метою оцінити заслуги громадян Латвії, які під час Другої світової війни у складі регулярних військових частин інших держав брали участь у збройній боротьбі проти військових формувань СРСР, нацистської Німеччини або її союзників.

Як повідомляється, учасниками Другої світової війни визнаються громадяни Латвії, які були такими станом на 17 червня 1940 року, і постійні жителі Латвії, які легально в'їхали в країну до цієї дати. Ця норма не поширюється на осіб та членів їх сімей, які прибули до Латвії за так званим договором про військові бази від 5 жовтня 1939 року.

Раніше спікер Сейму Латвійської республіки Інара Мурнієце під час зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм заявила, що потрібно продовжувати санкції проти Російської Федерації. Вона зазначила, що Латвія у цьому питанні повністю підтримує Україну.

Джерело: rus.delfi.lv

QHA