БЕРЛІН (QHA) -

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що на окупованому Росією кримському півострові продовжує зберігатися напружена ситуація з дотриманням прав кримскотатрского народу.

За його словами, у Криму зростає кількість політв'язнів.

Глава німецького МЗС нагадав також, що Німеччина категорично засуджує дії РФ і ніколи не визнає Крим російським. Раніше українські правозахисники закликали Габріеля посприяти тому, щоб до політв'язнів були допущені українські медики.

Нагадаємо, у зв'язку з масштабними репресіями проти кримських татар Amnesty International запускає своєрідний флешмоб за звільнення кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Зазначимо, 4 грудня о 9 ранку (за київським часом) у приміщенні Кримського гарнізонного суду відбудеться виїзне засідання Ростовського окружного військового суду. Розглядатиметься справа про зміну запобіжного заходу для правозахисника і буде вирішуватися питання, чи залишиться він під вартою протягом ще декількох місяців

QHA повідомляло про те, що вчора Фатіма Ісмаїлова, дружина фігуранта надуманої справи «сімферопольської п'ятірки» Рустема Ісмаїлова, зустрілася зі своїм чоловіком у СІЗО Сімферополя.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року у масивах Строганівка і Кам'янка Сімферополя ФСБшники обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в РФ терористичною.

QHA