ВАШИНГТОН (QHA) -

Співголови групи з підтримки України у Конгресі США виступили із заявою, в якій вимагають звільнення українського журналіста Романа Сущенка та припинення переслідування його колег російською владою.

— Ми як і раніше стурбовані переслідуваннями і затриманнями російською владою журналістів, які не здійснювали ніяких дій, окрім прагнення до правди. Свобода преси є фундаментальним принципом демократії, прозорості та верховенства права, йдеться у заяві, яку підписали демократи Марсі Каптур, Сандер Левін та республіканці Енді Харріс і Браян Фіцпатрік.

Конгресмени вважають, що незаконне поводження з журналістами, такими, як Сущенко, є політично мотивованим переслідуванням і порушенням основних прав людини з боку російської влади.

Американці заявили, що приєднуються до міжнародної спільноти, закликаючи до якнайшвидшого звільнення Сущенка та інших журналістів. Конгресмени нагадують, що, за даними Комітету захисту журналістів, дев'ять журналістів за останні 10 років було вбито в Росії.

Зазначимо, що ФСБ Росії 30 вересня 2016 року у Москві затримала кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю».

Кримінальну справу стосовно журналіста порушили за статтею «шпигунство».

Як писало QHA, у Романа Сущенка, якого незаконно утримують у Росії, погіршується зір через погане освітлення у СІЗО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 20 листопада журналіст Роман Сущенко, якого незаконно утримують у Росії, отримав право на побачення з дружиною і дочкою.

QHA