ВІДЕНЬ (QHA) -

Вищий земельний суд Відня (Австрія) прийняв рішення відмовити у видачі Іспанії українського олігарха Дмитра Фірташа, якого підозрюють у даванні хабара у розмірі 18,5 мільйонів доларів.

За інформацією одного з австрійських видань, це рішення суду є остаточним.

Нагадаємо, Земельний суд Відня 29 серпня вирішила не видавати іспанському правосуддю Дмитра Фірташа. Австрійський суд вважає, що суд в Барселоні не зміг надати достатнього обґрунтування європейського ордера на арешт на Фірташа за підозрою у відмиванні грошей і створенні кримінальної угруповання.

Як відомо, в лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив позов прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив у екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа в США.

Розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа, земельний суд Відня ухвалив рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

У листопаді 2016 року Фірташа оголосили у міжнародний розшук.

Українського олігарха затримали в Австрії у березні 2014 року по запиту американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

США звинувачують Фірташа у даванні хабара в розмірі 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. Олігархові загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

Мін'юст США надіслав до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Америці.

Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, але суд відмовив у розгляді цієї скарги.

Таким чином, апеляційний суд отримав можливість розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа в США.

Джерело: Kronen Zeitung

QHA