АСТАНА (QHA) -

Учасники вже п'ятого раунду міжсирійських переговорів в Астані 4-5 липня працюватимуть над узгодженням меж і підготовкою карт зон деескалації у Сирії, повідомляє МЗС Казахстану.

— Зокрема, сторони працюватимуть над узгодженням меж і підготовкою карт зон деескалації, документів, що регламентують діяльність сил з контролю деескалації, положення про координаційний центр, йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що країни-гаранти планують затвердити рішення робочої групи про звільнення ув'язнених, видачу тіл загиблих і пошук безвісти зниклих. Крім того, учасники переговорів мають підготувати спільне комюніке з питання очищення від мін історичних місць, внесених до списку ЮНЕСКО.

Війна у Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, в ході конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені залишити свої будинки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

Перший раунд переговорів представників режиму Асада з сирійською опозицією в Астані відубвся 23-25 ​​січня. За підсумками переговорів Туреччина, Росія та Іран ухвалили рішення про створення тристороннього механізму моніторингу перемир'я у Сирії.

ФОТО: інтернет

QHA