АСТАНА (QHA) -

Представники репресивного режиму Башара аль-Асада і учасники сирійської опозиції вже сьогодні в Астані (Казахстан) почнуть переговори щодо посилення режиму перемир'я у Сирії, передає АА.

Крім основних сторін конфлікту до процесу переговорів приєднуються делегації та представники Туреччини, Ірану, Росії, а також посол США у Казахстані та спеціальний посланець ООН по Сирії Стеффан де Містура.

Зустріч розпочнеться о 13:00 за місцевим часом і триватиме добу — тобто, закінчиться о 13:00 24 січня. Переговори пройдуть повністю у закритому форматі. Очікується, що після них буде проведена прес-конференція за підсумками.

Основними питаннями переговорного процесу залишаються зміцнення режиму перемир'я і відведення збройних сил Асада на позиції станом на 30 грудня 2016 року.

Представники політичних кіл західних держав підтримали ініціативу Туреччини і Росії щодо переговорів, однак продовжать наполягати на проведенні переговорного процесу в Женеві.

Повідомляється також, що проамериканські угруповання у Сирії намагалися чинити тиск на сили опозиції, виставляючи вимоги відмовитися від переговорів у Астані.

ФОТО: інтернет

QHA