АСТАНА (QHA) -

В Астані (Казахстан) стартував шостий раунд мирних переговорів по Сирії за участю США, Росії, Ірану і Туреччини, передає Радіо Свобода.

Переговори в Астані проходять окремо від міжсирійських переговорів у Женеві.

Американські представники, прибувши до Казахстану, відразу висловили стурбованість участю Ірану в ролі так званого «гаранта».
Міністерство закордонних справ Казахстану повідомляє, що експерти проводять консультації з розміщення збройних сил Росії, Ірану і Туреччини у так званих зонах деескалації у Сирії.

Перед початком зустрічі міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва сподівається формалізувати угоду про створення четвертої зони деескалації біля сирійського Ідлібу.

Представники Росії заявили, що Москва хоче розмістити у провінції Ідліб військову поліцію для спостереження за припиненням вогню.

Посол Сирії в ООН Башар аль-Джафарі і сирійська урядова делегація прибули у столицю Казахстану 13 вересня.

Крім того, у переговорах беруть участь представники деяких сирійських опозиційних груп та місії спостерігачів із США.

Делегацію Держдепартаменту США очолює Девід Саттерфілд, виконуючий обов'язки помічника держсекретаря з близькосхідних справ.

Москва і Тегеран підтримують владу президента Сирії Башара аль-Асада, Анкара — частина опозиційних до нього сирійських сил.

Росія, Туреччина, а також США ведуть у Сирії безпосередні військові кампанії проти бойовиків «Ісламської держави».

Москва здійснює удари по інших противниках влади Асада, зокрема і по тих, які мають підтримку Заходу і арабського світу.

QHA