АНКАРА -

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим прокоментував ймовірність операції за участю ЗС Туреччини у Сирії, зокрема в районах Ідліб і Афрін. За його словами, сьогодні ситуація в цих районах дуже складна.

— Незрозуміло, хто, де і що контролює. На жаль, терористи передають один одному контроль над окремими територіями. Наявна повна відсутність стабільності. Страждає від того, що відбувається, місцеве населення, а також Туреччина, — заявив Йилдирим журналістам 20 серпня перед вильотом до Сінгапуру.

Глава уряду звернув увагу на ті обставині, що зони напруженості на півночі Сирії безпосередньо прилягають до території Туреччини.

Буквально напередодні при спробі незаконного перетину сирійсько-турецького кордону було затримано п'ятьох терористів ІДІЛ,  констатував Йилдирим.

Прем'єр-міністр наголосив, що Анкара, як і раніше, без зволікання дасть рішучу відсіч будь-яким загрозам. Крім того, глава турецького уряду назвав «абсолютно нормальними» візити до Анкари військових делегацій і високопоставлених політиків з Ірану, Росії та ряду інших країн.

Наявні спільні кроки щодо забезпечення довгострокового миру у Сирії. Проводяться переговори в Астані. Діємо також у зв'язці з силами міжнародної коаліції. Туреччина прагне забезпечити довгостроковість режиму припинення вогню, принести мир на землі Сирії, запевнив Йилдирим.

Війна у Сирії розпочалася у березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, в ході конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені залишити свої будинки, 4,8 мільйона чоловік знайшли притулок за межами країни.

Фото, джерело: АА

QHA