АММАН -

Офіційні особи 16 країн прибули до Йорданії, де сьогодні відкривається 28-й саміт Ліги арабських держав (ЛАГ).

Король Йорданії Абдалла II зустрічав гостей — глав держав, урядів і спікерів парламентів країн-учасниць ЛАД у міжнародному аеропорту Аммана.

Рішення провести саміт ЛАД у Йорданії було прийнято після того, як від проведення заходу, посилаючись на кризу в країні, відмовилися влади Ємену. Лідери мають намір обговорити конфлікти в Сирії, Іраку, Лівії та Ємені, боротьбу з «тероризмом» та ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Однією з головних тем обговорення саміту буде обговорення конфлікту в Сирії.

Напередодні в понеділок глава ЛАД Ахмед Абул Гейт закликав арабських лідерів грати «активнішу роль» у пошуку вирішення сирійського конфлікту, назвавши його «найгіршою кризою в новітній історії регіону».

Президента Сирії Башара Асада не запрошували на саміти з 2011 року, коли жорстокі репресії проти учасників антиурядових протестів призвели до збройного конфлікту.

У вівторок Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, який теж візьме участь у саміті, закликав арабських лідерів відкласти свої розбіжності, щоб протистояти війні в Сирії.

— Арабська єдність є дуже важливим елементом, що дозволяє стабілізувати цей регіон і ... сирійським біженцям знову знайти майбутнє, відповідне їх прагненням, — сказав він.

Держави-члени також планують обговорити боротьбу з Ісламським державою. Також на порядку денному стоїть Єменський конфлікт, який у 2015 році загострився через військової інтервенції очолюваної Саудівською Аравією коаліції на підтримку президента Абедраббо Мансура Хаді, що знаходиться в бігах.

Ер-Ріяд звинувачує Тегеран у підтримці бунтівників-шиїтів у війні, у результаті якої з березня 2015 року були вбиті більше 7 700 осіб, а окремі регіони країни залишилися на межі голоду.

Також лідери арабських держав обговорять ситуацію в Лівії, де уряд національної єдності, що підтримується ООН, щосили намагається затвердити свою владу.

Довідка: ЛАД — міжнародна організація, яка об'єднує арабські держави, а також низку дружніх їм не арабських, але в яких арабська мова є однією з офіційних. Складається з 22 держав-членів.

Мета організації — зміцнення зв'язків між державами, які беруть участь в ній, вироблення єдиної політичної лінії для здійснення співпраці між ними, захисту їх незалежності та суверенітету, для розгляду справ та інтересів арабських країн. Співпраця країн-членів ЛАД не обмежується політичними аспектами і включає також економічні, фінансові, комунікаційні, культурні, соціальні та санітарні взаємодії. Крім того, співпраця включає питання підданства, паспортів, віз, видачі злочинців.

Джерело: АА-PETRA-Al-monitor

QHA