АНКАРА (QHA) -

Через кілька днів запеклих боїв і страт у сирійському Алеппо було оголошено про режим припинення вогню, передає АА.

Згідно з останньою інформацією, переговори про встановлення перемир'я в Алеппо між опозицією та Росією тривали з обіду до 19:00 13 грудня.

На першому етапі сталої тиші планується евакуація цивільного населення з блокованих районів Алеппо до Ідліба. До східної частини Алеппо були вже направлені автобуси для проведення операції. Другим етапом стане евакуація сирійської опозиції.

Також «Анадолу» повідомляє, що посередником у досягненні режиму перемир'я виступила Турецька Республіка, яка неодноразово закликала до організації гуманітарних коридорів та евакуації населення.

Ситуацію вже прокоментував представник МЗС Туреччини Гусейн Муфтуоглу, підтвердивши інформацію про встановлення режиму припинення вогню:

— В останні тижні Туреччина докладала зусиль зі створення гуманітарного коридору до Алеппо. Незважаючи на позитивність факту досягнення домовленості про перемир'я, необхідно враховувати крихкість положення і діяти розсудливо, — заявив турецький представник, підкресливши, що Республіка буде уважно стежити за реалізацією домовленості.

Росія, у свою чергу, знову озвучила заяви про бажання проведення політичного врегулювання кризи в Сирії, про що заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков:

— Ми сповідуємо спільні ідеали територіальної та політичної цілісності Сирії. І Росія, і Туреччина виступають за єдину Сирію і за політичне врегулювання кризи в країні. Ми розуміємо, що сирійську проблему неможливо вирішити військовим шляхом.

Нагадаємо, що в якості союзника репресивного режиму Башара аль-Асада ВКС Росії систематично проводили авіаудари нібито по позиціях сирійської опозиції в східному Алеппо, при цьому знищуючи і мирне населення.

Алеппо — друге найбільше після Дамаска сірійське місто, яке знаходиться в 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста знаходиться під контролем режиму Башара аль-Асада, східна — сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася в березні 2011 року з розстрілу військовослужбовцями мирних демонстрантів.

ФОТО: інтернет

QHA