КИЇВ (QHA) -

Уже два подання прокуратури України про зупинку поставок руди на підприємства олігарха Дмитра Фірташа в окупованому Криму були проігноровані в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Про це повідомив в інтерв'ю «Центру журналістських розслідувань» прокурор Військової прокуратури Південного регіону України Едуард Плешко.

Він стверджує, що в профільному міністерстві у відповідь на перше подання запросили пояснення, а на друге не реагують вже місяць.

— Для того, щоб зупинити протизаконну схему поставок ільменітової руди на окуповану територію Криму, військова прокуратура ще в кінці минулого року направила до міністерства економічного розвитку і торгівлі подання до порядку статті 37 закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Звідти нам прийшла відповідь, в якому міністерство просить надати деякі пояснення і підтвердити, що ми дійсно вважаємо за необхідне зупинити ліцензію на зовнішньоекономічну діяльність ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс». 12 січня ми повторно направили подання до Мінекономрозвитку. І зараз очікуємо їх вирішення, — повідомив прокурор.

Раніше журналісти «Слідство.info» розкрили схему поставок сировини на завод Фірташа на окупованій території. Згідно з їхніми відомостями, судно з ільменітом завантажувалося під Одесою і мало слідувати до російського порту «Кавказ». Однак у Керченській протоці сировина перевантажувалася на російське судно "Нафторудовоз", яке потім йшло до порту окупованої Керчі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, на початку листопада 2016 року так звана кримська «влада» відрапортувала, що підприємство «Кримський титан» Дмитра Фірташа в Криму працює на повну потужність, а складності з постачанням сировини з материкової України успішно подолані.

ФОТО: інтернет

QHA