ТОКІО (QHA) -

Уряд Японії 3 серпня у повному складі подав у відставку перед перестановками у Кабінеті міністрів, які проводить прем'єр-міністр Сіндзо Абе. На екстреному засіданні уряду всі його члени подали відповідні заяви, які прийняв прем'єр, повідомила канцелярія глави Кабміну.

За кілька годин був обраний новий склад уряду, пишуть «Коментарии.ua».

Новим главою МЗС Японії став Таро Коно, який раніше виконував обов'язки глави Міністерства з адміністративних реформ. Екс-глава МЗС Японії Фуміо Кисіда, який вважається одним з головних кандидатів на пост голови ЛДП (Ліберально-демократичної партії) в майбутньому, призначений головою Ради з економічної політики партії.

Новим міністром оборони призначений Іцунорі Онодеру, який раніше вже обіймав цю посаду з грудня 2012 року протягом майже двох років. До перестановок в уряді він виконував обов'язки глави політради ЛДП.

Повідомляється, що свої посади зберегли віце-прем'єр і міністр фінансів Таро Асо, генеральний секретар японського уряду Есіхіде Суга та міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Хіросіге Секо.

Міністром з адміністративних справ Японії призначена Сейко Нода, яка не входить у жодну з партійних фракцій. Міністром з відновлення економіки став Тосиміцу Мотегі.

Главою у справах Окінави і Північних територій, як у Японії називають південні острови Курильської гряди, призначений Тецума Есакі. Главою міністерства, відповідального за підготовку Олімпійських ігор 2020 року у Токіо, став Сюн'їті Судзукі.

Міністром освіти, культури, спорту, науки і технологій став Йосімаса Хаясі, який очолював раніше Міністерство сільського господарства. Новим главою Міністерства сільського, лісового і рибного господарства став Кен Сайто. Міністром транспорту залишився Кеїті Ісії.

Перестановки в японському уряді проходять на тлі падіння рейтингу правлячої Ліберально-демократичної партії та її лідера прем'єр-міністра Сіндзо Абе. Внесенням змін до складу Кабінету міністрів Абе розраховує зупинити падіння рейтингу і повернути довіру виборців.

Як повідомляло QHA, нещодавно міністр оборони Японії Томомі Інада оголосила про свою відставку. Таке рішення було прийняте після скандалу навколо оприлюднення документів японських миротворців у Південному Судані.

ФОТО: Reuters

QHA