КИЇВ (QHA) -

Німецький уряд розкритикував поїздку групи місцевих депутатів з партії «Альтернатива для Німеччини» в окупований Крим. Про це на прес-брифінгу заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, слова якого процитував посол України в Німеччині Андрій Мельник на своїй сторінці у Twitter.

— Федеральний уряд Німеччини піддав критиці поїздку групи місцевих політиків з партії «Альтернатива для Німеччини» в окупований Крим і підтвердив прихильність політиці невизнання незаконної анексії, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у суботу, 3 лютого, в окупований Крим прибула делегація у складі трьох депутатів від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини". Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит німецьких депутатів до окупованого Криму матиме для них "дуже неприємні правові наслідки". У той же час, депутати відповіли, що їх "не турбують погрози Києва заборонити їм в'їзд в Україну, і вони розраховують відвідати Крим ще неодноразово".

Раніше повідомлялося, що у квітні 2016 року російський фонд сплатив поїздку до анексуваного Криму німецькому депутату Європарламенту від партії "Альтернатива для Німеччини" Маркусу Претцелю для участі в Ялтинському економічному форумі. У серпні з'явилася інформація, що одразу декількох функціонерів партії "Альтернатива для Німеччини" підозрюють в тісних контактах з ймовірним російським агентом, поляком Матеушем Піскорським. Восени 2017 року правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" вперше пройшла до парламенту. У результаті тисячі демонстрантів у Берліні вийшли на акції протесту.

QHA