КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров зазначив, що 2017 рік у окупованому Криму ознаменувався продовженням обшуків і арештів тих, хто не згоден з так званою владою

Він повідомив, що 2017 рік почався з арешту адвоката Еміля Курбедінова, а також викрадення і допиту Миколи Полозова.

— На цьому тлі звільнення мене з колонії і Ахтема Чийгоза з СІЗО було сприйняте як сигнал надії для десятків політичних заручників Кремля. Однак замість продовження цього процесу відбувається вбивство 82-річної Веджіє Кашка при затриманні, арешт чотирьох активістів, а також великі штрафи для близько ста осіб (загалом близько мільйона рублів).

Умеров заявив, що боротьба з репресіями в окупованому Криму триває, незважаючи на зростання кількості в'язнів режиму Путіна.

— Світ не визнає анексію, політичний та економічний тиск на РФ посилюється. Приймаються рішення про посилення санкцій. Генасамблея ООН у грудні прийняла дуже жорстку резолюцію про «Становище прав людини в автономній республіці Крим та м. Севастополі». Добігає кінця робота фахівців над проектом змін до Конституції України для зміни статусу Криму з територіальної автономії на національну.

Заступник голови Меджлісу додав, що на зміну старшим приходять молоді активісти, які вийшли з одиночними пікетами після того, як 76-річного Сервера Караметова заарештували на 10 діб за подібний захід. Люди організували акцію «Кримський марафон» зі збору десятирублевих монет для того, щоб оплачувати штрафи активістів.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прокоментував відповідь адміністрації Путіна на запит адвоката Едемау Семедляєва з проханням надати указ президента РФ, на підставі якого був "помилуваний" Умеров.

Умеров задався питанням, чому його і Ахтема Чийгоза обманним шляхом, не ставлячи до відома, відправили до Анкари і передали турецьким спецслужбам.

25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині

Приліт Чийгоза та Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз і Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

QHA