СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров по відеозв'язку на прес-конференції у Києві cказав, що почувається добре і постійно приймає прописані йому медикаменти.

Про це повідомляє кореспондент QHA.

— Два роки я витримаю. Вони не дочекаються того, щоб я помер у в'язниці. Те, що сталося сьогодні в суді, нічого нового не зробило, — сказав Умеров.

За його словами, рішення приймали не кримські судді, а Кремль, щоб змусити замовкнути кримськотатарський народ.

Вони намагатимуться змусити весь народ тріпотіти від страху і мовчати. Я якоюсь мірою чекав такого. Але на тлі того, що озвучував прокурор, це було несподівано, — наголосив заступник голови Меджлісу.

Умеров вважає, що його показова справа стане частиною великого судового процесу України проти Росії у Гаазі.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він зазначив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити доступ рідних і адвокатів до нього.

Раніше російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Колонія-поселення — різновид пенітенціарних установ у Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, що вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи здебільшого розташовані в лісових північних та східних регіонах Росії.

QHA