КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у Києві відбувся телеміст між офісом Меджлісу кримськотатарського народу у Києві і посольством України у Фінляндії.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

За його словами, у заході взяли участь близько двадцяти фінських журналістів.

— Питання здебільшого були про ситуацію в окупованому Криму, наші кримінальні справи та про наші плани. Ахтем назвав репресії, організовані російською владою щодо всього кримськотатарського і всього українського у Криму, терором, — написав Умеров.

Ільмі Умеров зазначив, що організатором, модератором, а також перекладачем телемосту виступив посол України у Фінляндії Андрій Олефіров.

У свою чергу дипломат подякував Умерову і заявив, що мужність в'язнів Кремля надихає на подальшу боротьбу за відновлення територіальної цілісності України.

Раніше повідомлялося, що у Празі відбулася зустріч голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника міністра закордонних справ Чехії Якуба Дюрра, в ході якої Дюрр зазначив, що Чехія підтримує кримських татар у боротьбі за свої права.

Нагадаємо, ще 2016 року міністр з питань зовнішньої торгівлі Фінляндії Леніта Тойвакка висловила підтримку суверенітету України і заявила про невизнання анексії Криму Росією.

Про це йдеться у заяві фінського міністра, яка була озвучена на засіданні Ради ООН з прав людини.

QHA