БРЮССЕЛЬ (QHA) -

24 січня заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз обговорять на слуханнях у Європарламенті ситуацію з правами людини в окупованому Росією Криму.

На слуханнях у Брюсселі також піднімуть питання можливості сприяння Європейського парламенту у припиненні порушень на півострові.

Крім цього, не слуханнях представлять дослідження аналітичного центру євроустанови «Ситуація з правами людини в Україні і відповідь Європейського союзу, включаючи відповідну діяльністю Європейського парламенту».

QHA повідомляло, що на полях засідання Ради Міністрів ОБСЄ з ініціативи України відбувся захід, присвячений ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму. В обговоренні цієї проблематики брали участь Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, які на своїх прикладах розповіли партнерам України про факти переслідування російською окупаційною владою незгодних зі спробою анексії Криму.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз та Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент нагородив Умерова та Чийгоза орденами.

Джерело: Радіо Свобода

QHA