АНКАРА (QHA) -

Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз в ефірі передачі «Aqşam» на телеканалі ATR ввечері в середу, 25 жовтня, заявили, що не знали про своє звільнення, і подякували всім причетним до перемоги.

За словами Ахтема Чийгоза, учорашні події стали для нього несподіванкою, так як останнім часом жодної надії на звільнення не залишалося.

— Я дякую всьому українському народу та президенту України, президенту Туреччини за це несподіване звільнення, які ми отримали. Жодної надії на це не було, і я, в принципі, розумів, що мені треба сидіти всі 8 років, тому що в моїй ситуації ні про які інші варіанти мови бути не могло, — сказав Чийгоз.

Він підкреслив, що за час його перебування в СІЗО він не раз отримував пропозицію від російських спецслужб про звільнення в обмін на визнання провини.

— З моменту мого арешту багато було пропозицій, досить мерзенних, з моєї точки зору, так і з точки зору нормальної людини. Якби я хотів таким чином вийти на свободу, я не просидів би практично рік, — сказав Ахтем Чийгоз і зазначив, що не підписував запропоноване йому прохання про помилування у президента РФ Володимира Путіна.

Ільмі Умеров, у свою чергу, також подякував усім причетним до його звільнення і заявив, що має намір продовжити боротьбу за повернення окупованого Криму.

— Я теж приєднуюся до того, що сказав Ахтем, я дякую президенту Туреччини за те, що він виявив таку ініціативу. Для мене було повною несподіванкою, що я опинився поруч з Ахтемом, тому що я був під підпискою про невиїзд і не був позбавлений волі. Я весь цей час, півтора року з моменту порушення кримінальної справи, знаходився вдома, їздив по Криму, брав участь у різних заходах, спілкувався з журналістами. Все це я продовжував, для мене трохи інакше все було, ніж для Ахтема. Він звільнився з СІЗО, а я змушений покинути батьківщину. Напевно, долею так приготовлено, що якусь частину часу, боротьби потрібно перенести до столиці України, на материкову частину країни. Доведеться там пожити і звідти боротися за повернення Криму до складу України, — сказав Умеров.

За його словами, учора вранці його забрали прямо з палати в лікарні, в якій Умеров перебував останні кілька днів. Заступник голови Меджлісу також повідомив, що він і Чийгоз мають намір якомога швидше відправитися з Анкари до Києва.

 

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація про те, що вони прибули до Туреччини.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

 

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA повідомляло, що передача Чийгоза та Умерова стала можливою завдяки переговорам Туреччини і Росії.

QHA