БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Угорщина, блокуючи європейську та євроатлантичну інтеграцію України, тим самим обмежує права національних меншин.

Про це заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі спільно з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич з послами країн-членів при Раді ЄС у Брюсселі.

— Ми пояснили свою готовність до діалогу і наше неприйняття будь-яких ультимативних заяв з боку Угорщини. Будапешт, ставлячи пропозиції щодо блокування європейської та євроатлантичної інтеграції України, тим самим обмежує права угорської меншини в Україні, — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також зазначила, що закон «Про освіту» є рамковим, а в наступних підзаконних актах будуть відпрацьовані плани його реалізації.

— І ми переконані, що в рамках цих планів імплементації ми зможемо відобразити всі ті домовленості, на які ми вже вийшли з нашими партнерами з Польщі, з Болгарії, на які, сподіваємося, ми вийдемо з румунською стороною, — зазначила віце-прем'єр.

Нагадаємо, прийнятий українським парламентом закон «Про повну загальну середню освіту» визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Даний закон викликав сильний опір у кількох державах, що межують з Україною. Зокрема, глава угорського МЗС Петер Сиярто заявив, що Угорщина буде блокувати всі подальші спроби України тісніше інтегруватися до Європейського Союзу.

Також висловили невдоволення у зв'язку з прийнятим в Україні новим законом «Про освіту» Молдова, Росія та Румунія. Лідери цих країн бачать у законі загрозу для права представників своїх національностей здобувати освіту на території України рідною мовою.

У свою чергу, Польща розділила позицію України про необхідність вивчення української мови, а також заявила про необхідність забезпечення можливості вивчення рідної мови національними меншинами України.

28 вересня стало відомо, що Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

11 жовтня ПАРЄ провела на осінній сесії термінові дебати щодо статті 7 українського освітнього закону на вимогу угорських депутатів.

З приводу обговорення українського закону рішення не було прийняте відразу, оскільки противники його розгляду заявляли, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії.

Джерело: Укрінформ

QHA