МІНСЬК (QHA) -

Українцю Павлу Шаройку, який працював у Білорусі власкором "Українського радіо", висунуті офіційні звинувачення за статтею 258-ї Кримінального кодексу Республіки Білорусь (державна зрада і шпигунство).

Про це заявив представник білоруського КДБ Дмитро Побяржін.

Нагадаємо, 17 листопада про затримання кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка в Білорусі повідомили голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

20 листопада у КДБ Білорусі повідомили, що український журналіст Павло Шаройко затриманий за звинуваченням у шпигунстві і нібито зізнався, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України, які працюють під прикриттям.

КДБ Білорусі оголосив персоною нон грата радника посольства України у Білорусі Ігоря Скворцова. Білоруські спецслужби стверджують, що він є співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України та працював «під прикриттям».

У відповідь Україна вислала з країни білоруського дипломата.

Раніше повідомлялося, що посол України у Білорусі Ігор Кизим вважає, що затримання українського журналіста Павла Шаройка було спровоковано спецслужбами Білорусі або РФ і виглядає помстою за затримання у червні 2017 року у Чернігові білоруса, якого звинувачують у шпигунстві на користь Російської Федерації.

Джерело: БелаПАН

QHA