ЄРУСАЛИМ (QHA) -

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 25 грудня доручив ізраїльському МЗС мінімізувати робочі контакти з 12 державами, які підтримали резолюцію Радбезу ООН із засудженням побудови ізраїльських поселень на окупованих територіях Палестини, передає DW.

Україна була одним із 14 членів Радбезу ООН, які проголосували за резолюцію, яка закликає Ізраїль не будувати свої поселення на території Палестини. Надалі Ізраїль більше не буде приймати глав Міністерств закордонних справ цих країн. Так Нетаньяху вже заморозив координацію зустрічей із колегою з Великобританії Терезою Мей і прем'єром КНР Лі Кецяном. А вчора, у неділю, ізраїльський МЗС викликав послів держав, які підтримали проект резолюції, для пояснень.

Нагадаємо, що в п'ятницю Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій міститься заклик до Ізраїлю припинити будівництво поселень "на окупованій палестинській території, включаючи Східний Єрусалим". Резолюцію підтримали 14 країн-учасниць Ради безпеки, американська сторона утрималася, хоча раніше блокувала подібні проекти.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху скасував запланований на наступному тижні візит глави уряду України Володимира Гройсмана через голосування Києва за резолюцію з ізраїльських поселень, прийняту Радою безпеки ООН.

ФОТО: інтернет

QHA