КИЇВ (QHA) -

У четвер, 29 грудня, Кабінет Міністрів прийняв постанову №1012, згідно з якою українським військовим дозволяється атакувати літаки-порушники після попереджувального вогню.

— Уточнюється, що чергові сили застосовують зброю і бойову техніку після попереджувального вогню з гарматного озброєння чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів) для припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту в повітряному просторі України, у тому числі, у районі проведення АТО, — йдеться в постанові.

Документ також регламентує, що право прийняття рішення про відкриття черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами) попереджувального вогню і вогню по цілі надається міністру оборони, начальнику Генерального штабу — Головнокомандувачу Збройних Сил, командувачу Повітряних Сил Збройних Сил або особам, виконуючим їх обов'язки.

— Командирам екіпажів чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів), кораблів (катерів), наземних засобів протиповітряної оборони надається право самостійно відкривати вогонь по повітряним суднам збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України і які використовують зброю, — інформує документ.

У зв'язку з цим відразу згадується активізація вертольотів РФ на адмінкордоні з Кримом. Як повідомляло раніше QHA, у липні 2016 року розвідувальні польоти шести російських вертольотів над кордоном з материковою Україною вперто не потрапляли в поле зору зовнішньополітичного відомства, що свідчить про політичну короткозорість його керівництва. Очевидно, вище керівництво України поінформували про дану ситуацію, після чого було прийняте відповідне рішення.

Нагадаємо, нормативно закріплено, що війська протиповітряної оборони ЗСУ складають Систему протиповітряної оборони держави і виконують певні завдання у взаємодії з Військово-Повітряними Силами, військами протиповітряної оборони Сухопутних військ, силами і засобами протиповітряної оборони Військово-Морських Сил і Державної прикордонної служби України.

ФОТО: інтернет

QHA