АНКАРА (QHA) -

Ознайомлення турецької громадськості з тим, що дійсно відбувається на території окупованого Криму, стало головною метою візиту кримськотатарських та українських активістів, які перебували в Анкарі протягом декількох днів. Про це кореспонденту QHA розповів колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв.

За його словами, незважаючи на спроби проросійських структур всіляко перешкоджати проведенню запланованих заходів, українська делегація все ж змогла розповісти представникам міжнародних дипломатичних місій і турецького уряду, а також небайдужої громадськості про порушення прав людини на окупованому півострові і репресії «влади» проти кримських татар та українців.

— Ми вперше донесли таку величезну кількість інформації. Люди не йшли із залу, уважно слухали, а представники Міністерства закордонних справ Туреччини все записували протягом п'яти годин. Після закінчення виступів ми навіть не встигли відповісти на всі питання, оскільки часу просто не вистачило. Люди були зацікавлені, і ця зацікавленість стимулює нас працювати далі. І ми розуміємо, що дійсно маємо в особі Туреччини хорошого союзника і партнера, наголосив Геннадій Афанасьєв.

Заступник координатора громадської організації «КримSOS» Євгенія Андреюк у свою чергу наголосила, що міжнародні акції як від українських активістів, так і від активістів за межами України мають велике значення в такій важкій ситуації.

— Стало очевидно, що міжнародна солідарність і акції як в Україні, так і за її межами дуже важливі. Чим більше уваги ми можемо привернути до того, що в Криму страждають люди, тим більший тиск на Росію, і тим більше це висвітлюється прожектором. Таким чином, окупаційна влада вже не може діяти так, як хотілося б їй: довільно і репресивно.

— Я бачу, що Туреччина непохитна і принципова у позиції з певних питань, які хвилюють нас. Це питання кримських татар, питання Республіки Крим. Ця позиція видна, які б відносини не будувалися між Анкарою і Москвою. Вона може і незручна комусь, але вона справедлива і об'єктивна, додав він.

З 10 грудня у столиці Турецької Республіки перебували українські та кримськотатарські активісти в особі кримських адвокатів Едема Семедляєва та Еміля Курбедінова, заступника Координатора громадської організації «КримSOS» Євгенії Андреюк, колишнього політв'язня Геннадія Афанасьєва, а також творця і координатора «КримSOS» Таміли Ташевої.

Протягом декількох днів у рамках Міжнародного дня прав людини українська делегація взяла участь відразу в декількох важливих подіях. Так, в Анкарі була відкрита фотовиставка російського журналіста і фотографа Андрія Наумлюка під назвою «Гібридна Депортація», а потім відбулися панельна дискусія і конференція, присвячені порушенню прав людини та злочинів проти людяності на території незаконно окупованого Росією півострова Криму.

Як повідомляло QHA, проросійські структури в Анкарі намагалися зірвати конференцію, яка проходила в Університеті економіки і техніки з представниками міжнародних дипломатичних місій і представниками турецького уряду.

ФОТО: Facebook

QHA