КИЇВ (QHA) -

Світ повинен висловити солідарну позицію щодо звільнення українських в'язнів, яких Росія використовує як політичний козир. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала народний депутат України, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що Кремлю варто частіше нагадувати про умови зняття санкцій, яким є відновлення територіальної цілісності України і повернення українського контролю на кордонах.

— Мова йде і про політв'язнів у РФ, і про заручників на окупованих територіях. Погано, що світ дозволяє Кремлю, що більше двох років незаконно утримує українців, використовувати заручників як елемент торгу. У цьому контексті дуже важлива солідарна позиція країн ЄС, санкції повинні тривати до повного виконання Мінських угод, тобто до повернення українського контролю над кордоном. А питання безпеки і гуманітарні питання повинні бути першочерговими.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у відповідь на пропозицію глави ПАРЄ Аграмунта про необхідність зняття санкцій з російської делегації, накладених на неї після незаконної анексії Криму РФ, у МЗС України нагадали, що будь-які санкції проти країни-окупанта Російської Федерації, введені за агресію проти України, повинні зберігатися аж до відновлення українського суверенітету на всіх територіях України відповідно до міжнародного права.

ФОТО: інтернет

QHA