КИЇВ (QHA) -

Українське законодавство щодо санкцій проти Росії є неефективним і потребує оптимізації, заявила 15 березня радник міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна, передає кореспондент QHA.

— Після ближчого ознайомлення з нашим українським законодавством щодо санкцій ми побачили, що воно дуже недосконале, закон приймався дуже швидко, протягом 6 днів він пройшов 2 читання у парламенті, там не були враховані зауваження експертів, тобто, якість законодавства і процедур, які використовуються в Україні для застосування санкцій незадовільні, і відповідно, навіть немає можливості оцінити ефективність цих санкцій.

За її словами, однією з ключових проблем є неможливість оцінити ефективність санкцій проти Росії.

— Якщо ми говоримо про українські санкції, то їх використовують з метою захисту. Але як визначити, захистили ми вже Україну чи ні? І яку роль в цьому зіграли санкції. Тобто, в українській санкційній політиці є досить велика кількість таких концептуальних питань, які потрібно піднімати, перш ніж говорити про те, яким чином вдосконалювати механізми моніторингу та застосування цих санкцій, — заявила Каздобіна.

Нагадаємо, 1 березня Рада національної безпеки і оборони України продовжила санкції у відношенні банків з російським капіталом.

QHA