КИЇВ (QHA) -

Міжнародні правозахисні організації повинні відреагувати на переслідування правозахисників у Криму з боку співробітників окупаційних спецслужб Росії. Про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, передає кореспондент «Укрінформ».

— Світовий конгрес українців засуджує такі незаконні дії російських окупаційних владних структур і закликає міжнародні правозахисні організації захистити права представників юридичної професії, які надають допомогу, на яку має право кожна людина, заявив Чолій.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили у правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA